FAQ

Czy muszę rezerwować wejście?

Grupy kilkuosobowe (np. rodziny z dziećmi) nie muszą rezerwować wejścia na pole footgolfowe. Można jednak przed przyjazdem sprawdzić czy o planowanej godzinie przybycia nie będzie np. wycieczki szkolnej. Informacje o tym pojawiają się na bieżąco na facebooku.

Co jest celem gracza?

Celem gracza jest wkopanie piłki do dołka. Im mniej uderzeń, tym lepiej. Ilość uderzeń wpisuje się do Karty Wyników, którą otrzymuje się na wejściu. Na każdej trasie znajduje się przeszkoda lub zadanie do wykonania. Po drodze piłka musi pokonać przeszkody, zarówno naturalne, np. drzewa, jak i przeszkody specjalnie ustawione, np. beczki czy opony.

Dla kogo jest footgolf?

Dla rodzin z dziećmi, młodzieży, osób aktywnych. Dla wszystkich, którzy cenią sobie spędzanie czasu w otoczeniu natury i lubią aktywnie spędzać czas z bliskimi. To jednocześnie świetne miejsce do zorganizowania urodzin dziecka i integracji np. szkół czy firm.

W ile osób gra się w footgolf?

Gra się w grupach do 5 osób. W przypadku większej grupy należy się podzielić na kilka zespołów, dzięki czemu gra będzie toczyła się płynnie. Każdy gracz ma swoją piłkę. Grupy wchodzą na teren gry co ok. 10 minut.

Ile trwa gra w footgolf?

Jedna runda, czyli przejście 18 tras grupie czteroosobowej zajmuje 1,5 do 2 godzin. Po 10. dołku istnieje możliwość odpoczynku przy stole, co naturalnie wydłuża pobyt.

W jakim wieku można grać w footgolf?

Ze względu na swoją prostotę i bezpieczeństwo jest grą odpowiednią dla wszystkich już od 6. roku życia, niezależnie od płci.

Czy dzieci mają ułatwienia?

Dla chętnych istnieje możliwość grania piłką o mniejszych rozmiarach. Dzięki temu łatwiej będzie nią trafić do dołka. Dodatkowo na Karcie Wyników zaznaczone są miejsca, w których dzieci mogą skorzystać z ułatwień.

Czy osoby po 50-tce mogą grać w footgolf?

Zdecydowanie tak! Nie ma górnej granicy wieku. Footgolf wymaga ruchu, jednak nie powoduje wielkiego zmęczenia (nie trzeba biegać). Mogą na nią pozwolić sobie osoby, dla których problemem jest np. przebiegnięcie całego boiska z piłką. Porównać można tę aktywność do takich sportów jak golf czy nordic walking, które mogą uprawiać zarówno osoby młodsze jak i starsze.

Czy obowiązuje strój sportowy?

Nie, wystarczą zwykłe buty i strój codziennego użytku. Na tor nie wolno wchodzić w butach piłkarskich z korkami, szpilkach i wąskich obcasach ze względu na nawierzchnię. Footgolf to raczej zabawa, niż profesjonalna dyscyplina sportowa.

Czy firma posiada ubezpieczenie, czy atrakcje są bezpieczne?

Posiadamy ubezpieczenie OC w ramach polisy PZU od ewentualnych zawinionych wypadków. Wszystkie nasze atrakcje są regularnie poddawane testom sprawności. Footgolf Przywidz ponosi odpowiedzialność za szkody i następstwa nieszczęśliwych wypadków dotyczące osób przebywających na terenie rekreacyjnym i uszkodzenia mienia tych osób z przyczyn leżących po stronie Footgolf Przywidz (nie wynikające ze złamania regulaminu obiektu i gry przez gracza).

Jak można zapłacić za bilety?

Wyłącznie gotówką na miejscu. Nie prowadzimy sprzedaży wejściówek za pomocą kart płatniczych ani przez Internet.

Skąd pochodzi footgolf?

Pierwsze zawody w footgolfie zorganizował Michael Jansen w Holandii w 2008 roku. O grze usłyszał od Willema Korstena, piłkarza angielskiego Tottenhamu. Zawodnicy rywalizowali ze sobą o to kto po treningu pierwszy dokopie piłkę z boiska do szatni. Od tego czasu pola footgolfowe powstają w całej Europie, głównie w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Skandynawii. Footgolf cieszy się popularnością także w USA.

Co znajduje się w okolicy Footgolf Przywidz?

Footgolf Przywidz otoczony jest lasem, obok znajduje się Jezioro Przywidzkie z trasą edukacyjną oraz plaża i boisko do siatkówki.
W okolicy znajdują się także:

  • Hobbitowe Wzgórza (noclegi) – 5 minut
  • Pizzeria Escala – 7 minut
  • Karczma Przywidzka – 10 minut
  • Zielona Brama (pierogarnia, stadnina koni, hotel) – 12 minut
  • Camping Przywidz Mała Szwajcaria – 15 minut
  • Ośrodek Wypoczynkowy Omega – 15 minut
  • Skatepark Przywidz – 20 minut
  • Strefa Baltic – skok ze spadochronu – 2 km
  • Świat Labiryntów Bliziny – 4 km

Masz jakieś pytania?

Wszystkiego dowiesz się pytając na Facebook’u lub wysyłając do nas e-mail’a. Zachęcamy do kontaktu!